Historia Klubu

W dniu 18 maja 1961r. z inicjatywy ówczesnego Przewodniczącego Oddziałowej Komisji Turystyki Kolarskiej PTTK w Bytomiu Jerzego Gerharda Lubosa i innych kolegów doszło do zorganizowania Komitetu Organizacyjnego Klubu Kolarskiego, który w dniu 20 lutego (według niektórych źródeł 25 lutego) 1962r. zwołał I Walne Zebranie Klubu.

W czasie zebrania 45 członków założyło Bytomski Turystyczny Klub Kolarski przy Oddziale Bytomskiego PTTK.

Skład pierwszego Zarządu Klubu:

W czasie XXIV Walnego Zebrania Bytomskiego Turystycznego Klubu Kolarskiego PTTK, które miało miejsce w 1984, Klub przybrał nazwę, która obowiązuje do dnia dzisiejszego  C A T E N A , a w roku 2002 zostało zaprojektowane i przyjęte obecne logo Klubu.

Regulamin Klubu Hymn CATENY

Wiersz o CATENIE

Na przestrzeni lat członkami Klubu było ponad 650 osób, w obecnych czasach Klub liczy w granicach 40 osób.

Szczegółowa historia Klubu wraz z pełnymi statystykami i zestawieniami znajduje się w poniższych publikacjach jubileuszowych.  Miłej lektury :-)